Język
Waluta
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Okulary ochronne

( ilość produktów: 115 )

Wybierz okulary ochronne spełniające normy europejskie. W kategorii produktowej znajdziecie okulary ochronne BHP, które zapewniają niezbędną ochronę wzroku w różnych warunkach i sytuacjach zagrożenia mechanicznego, odpryskami ciał stałych czy szkodliwymi cieczami. Wykonane z odpornych materiałów, zapewniają bezpieczeństwo podczas pracy i dobrą widoczność.

Okulary ochronne stanowią podstawową ochronę wzroku, istotną dla pracowników linii produkcyjnych, dla osób mających do czynienia z chemikaliami czy w branży remontowo-budowlanej. Wszędzie tam, gdzie nasz wzrok narażony jest na oddziaływanie opiłków i odprysków okulary BHP są wyjątkowo potrzebne lub nawet niezbędne. Oferowane przez nas okulary robocze, wykonane zostały z lekkich materiałów takich jak np. poliwęglan, co sprawia, że nawet podczas długotrwałego użytkowania nie powodują dyskomfortu i są wyjątkowo wygodne w użytkowaniu. Odporne na zarysowania soczewki, zapewniające jasny i wyraźny obraz sprawiają, że można ich używać w zamkniętych pomieszczeniach. 

Dobre okulary ochronne BHP powinny spełniać europejskie normy, w zależności od przeznaczenia mogą to być:

  • Norma EN 166:2001 definiująca wymagania dotyczące ochrony wzroku przed uszkodzeniem, wyłączając promieniowanie laserowe i podczerwone. 
  • Dla ochrony przed promieniowaniem UV stosuje się normę EN 170:2002, która określa poziomy filtrów i wymagania z nimi związane. 
  • Natomiast filtr przeciwsłoneczny stosowany w środkach ochrony wzroku do zastosowań przemysłowych zgodnie z normą EN 172:1995 chroni przed światłem słonecznym. 
  • Dodatkowo, norma EN 175:1997 reguluje środki ochrony wzroku i twarzy podczas spawania, cięcia oraz pokrewnych procesów. 
  • Norma EN 169:2002 definiuje poziomy filtrów zapewniających bezpieczeństwo podczas spawania.

W ofercie sklepu okulary-bhp.pl znajdziecie profesjonalną ochronę oczu od sprawdzonych producentów, takich jak:

Okulary ochronne podkategorie:
pixel